NAZIV PROJEKTA: Izazovi za društvene i humanističke znanosti: novi studiji i sustav kvalitete Filozofskog fakulteta u Zagrebu
FOND: Europski socijalni fond (ESF)
OPERATIVNI PROGRAM: Učinkoviti ljudski potencijali 2014. - 2020.
UKUPNA VRIJEDNOST PROJEKTA: 3.843.189,93 HRK
BESPOVRATNA SREDSTVA (EU): 3.843.189,93 HRK
INTENZITET POTPORE: 100 %
ULOGA NA PROJEKTU: Partner
SASTAVNICA: Odjel za psihologiju / Odjel za anglistiku / Odjel za lingvistiku
RAZDOBLJE PROVEDBE PROJEKTA: 1. studenog 2018. - 22. ožujka 2022.
TIP PROJEKTA: Stručni

KRATKI OPIS PROJEKTA: ”Izazovi za društvene i humanističke znanosti: novi studiji i sustav kvalitete Filozofskog fakulteta u Zagrebu” je projekt financiran iz Europskog socijalnog fonda unutar Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. putem Poziva na dostavu projektnih prijedloga ”Provedba HKO-a na razini visokog obrazovanja”, koje je provelo Ministarstvo znanosti i obrazovanja u suradnji s Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Osnovna svrha projekta jest revizija postojećih studijskih programa s ciljem povećanja relevantnosti izlaznih kompetencija te povećanje relevantnosti ponude studijskih programa razvojem tri nova studijska programa na diplomskoj razini: kognitivna znanost, klinička lingvistika i fonetika te regionalni studiji kultura i društava jugoistočne Europe. Na taj način Fakultet želi postići modernizaciju programskih sadržaja, znatniju zapošljivost diplomiranih stručnjaka te odgovoriti na pojavu novih zanimanja i potražnju za novim kompetencijama na tržištu rada.

CILJEVI PROJEKTA:

1. Revidirati postojeće studijske programe iz polja psihologije, lingvistike, fonetike i anglistike te razviti nove interdisciplinarne diplomske studijske programe utemeljene na standardima zanimanja i standardima kvalifikacija
  2. Unaprijediti nastavničke kompetencije zaposlenika Filozofskog fakulteta u Zagrebu i partnerskih ustanova
  3. Unaprijediti sustav osiguravanja kvalitete Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

NOSITELJ PROJEKTA: Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet

PARTNERI: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku (Filozofski fakultet)Sveučilište u Rijeci (Filozofski fakultet u Rijeci)Sveučilište u Splitu (Filozofski Fakultet), Sveučilište u Zagrebu (Hrvatski studiji), Hrvatsko katoličko sveučilište, Sveučilište u Zagrebu (Fakultet Elektrotehnike i računarstva).

Više o projektu možete saznati ovdje: