Izgradnja zgrade STEM odjela sa studentskim dormitorijem

NAZIV PROJEKTA: Izgradnja i opremanje zgrade STEM odjela s dormitorijem u Novom kampusu Sveučilišta u Zadru
UKUPNA PROCIJENJENA VRIJEDNOST PROJEKTA: 285.846.250,00 HRK
ULOGA NA PROJEKTU: Nositelj
SASTAVNICA: Centar za projekte, znanost i transfer tehnologija
TIP PROJEKTA: Infrastrukturni – izgradnja novog objekta
STATUS PROJEKTA: U pripremi za financiranje

KRATKI OPIS PROJEKTA: Zgrada STEM odjela s dormitorijem  obuhvaća znanstveno-istraživačku i nastavnu infrastrukturu Sveučilišta u područjima tehničkih, prirodnih, biotehničkih i biomedicinskih znanosti te studentski dom, referade i ambulante za studente. Ovaj objekt mješovite namjene pridonijet će prostornoj, organizacijskoj i financijskoj optimizaciji dragocjenih resursa s očekivanim ishodom sveobuhvatnog uključivanja studenata u znanstvene i tehnološke aktivnosti te programe transfera znanja i tehnologija. Predviđena zgrada sastoji se od tri funkcionalne cjeline: STEM odjela, studentskog dormitorija i prostora uprave.

Prostori uprave i studentski dormitorij podijeljeni su u dvije paralelne lamele spojene preko nivoa prizemlja i dvije podrumske etaže unutar kojih se nalaze sadržaji STEM odjela te podzemna garaža. Zgrada predstavlja kombinirani objekt sa smještajnim kapacitetom od 384 kreveta u dvokrevetnim sobama i prostorom za razvoj studijskih programa Sveučilišta u Zadru u STEM područjima koji trenutno koriste prostore u najmu ili su dislocirani iz matične kuće zbog nedostatnog prostora za održavanje nastave i znanstveno – istraživačkog rada. Planirana znanstvena infrastruktura poglavito je namijenjena radu odjela za geografiju, odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, odjela za zdravstvene studije i pomorskog odjela. U prostoru zgrade postoji mogućnost razvoja parka za transfer tehnologija.

Projekt su odobrili MZOS te MRRFEU u ranoj fazi pripreme tijekom prijave za Tehničku pomoć za infrastrukturne Major projekte putem poziva Investicijskog okvira za Zapadni Balkan (Western Balkans Investment Framework WBIF),  te je isti potvrđen u Bruxellesu 2012.g a kasnije i u Parizu 2018. od kada ga prati EIB kroz IPF7 tehničku pomoć. Sveučilište je osiguralo sredstva za tehničku pomoć, izradu Glavnog projekta i dijela Izvedbenog projekta  putem Granta WBIF IPF7 iznosu od 900.000,00 Eura.

U TIJEKU SU SLJEDEĆE AKTIVNOSTI:

• ishođenje Građevinske dozvole
  • priprema izrade Izvedbenog projekta

Više o projektu možete saznati ovdje: